Připojení ke světu 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Připojení ke světu 

Jedním jediným kabelem vedoucím ze zdi se spojujeme s celým světem. Ano, těch kabelů je samozřejmě více, spousty, ale jako uživatel, a to zcela obyčejný uživatel, vidíte jen ten jeden jediný, který nám vede k routeru. Tedy česky rozbočovači.  

Koncovka kabelu k routeru

Starší generace pamatují podobnou přípojku, a to přípojku telefonní. Podali jste si žádost a za chvilku, zhruba během deseti let, k vám přišli technici a během týdne vám zapojili telefon. Pak už jste se také mohli spojit třeba s někým z vedlejší vesnice. Dále už ne, to už vás v dřevních dobách museli složitě a různě přepojovat na ústřednách. Toto většinou dělaly ženy, než začala postupem času přicházet automatizace. Pak už musely ženy jinam a vy jste si za pečlivého dozoru a dohledu STB mohli zavolat i do znepřátelené kapitalistické ciziny. Váš hovor byl pečlivě monitorován, nahrán a znova a znova poslouchán dobře najatými špicly, kteří sledovali, zda nemíníte sesadit režim, či neobjednáváte-li si součástky k výrobě neutronové pumy.  

Tato situace je již naštěstí dávno za námi. S tím sledováním to zde rozebírat (raději) nebudeme, a podíváme se, jak je to s připojením.  

Dnes již žádost nikam nepodáváte, nemusíte ji neustále kontrolovat, nemusíte nikoho uplácet a ani nebudete čekat deset či více let. Dnes stačí zvednout telefon a večer surfovat. Velká většina firem to tak zvládá, další většinou do druhého dne.  

Internetový router

A ceny? Proti dřívějšku naprosto jiné. Platí se samozřejmě za rychlost, nikoli již za objem dat. Nejlevnější internet Praha je například ve své nabídce natolik vynalézavý, že si můžete vybrat to, co vám nevíce vyhovuje. Pokud nepotřebujete rychlost nejvyšší, klidně si vyberete tu, co k prohlížení netu potřebujete. A chcete-li pařit hry, dáte si tu nejvyšší. A to je pak smršť.  

Podívejte se sami na tu nabídku a ihned volejte. Váš vstup do celosvětové sítě se tak může uskutečnit ve velice krátké době.